Zastupanje.rs

Imenik advokata, notara i javnih izvršitelja u Beogradu

Spisak advokata u Beogradu ima 6.007 advokata iz javnog imenika Advokatske komore Beograda. Poređan je azbučno po prezimenu, bez ocena, rangiranja i plaćenih pozicija. Za područje osnovnih sudova u Beogradu radi 58 javnih beležnika, a za područje Višeg suda u Beogradu i Privrednog suda u Beogradu 69 javnih izvršitelja. Javni beležnik se u svakodnevnom govoru zove i notar.

Strana 1 od 61, Abdoli do Anđelković Miljković. Advokati od 1. do 100. od ukupno 6.007.

Ukratko

  • U imeniku je 6.007 advokata sa kancelarijom u Beogradu. Pogledajte spisak.
  • Za Beograd je danas nadležno šest osnovnih sudova: Prvi, Drugi i Treći osnovni sud u Beogradu i osnovni sudovi u Mladenovcu, Lazarevcu i Obrenovcu. Koji je vaš zavisi od opštine. Od 1. marta 2027. počinje da radi i Četvrti osnovni sud, za Zemun i Surčin.
  • Javni beležnik je nadležan za područje osnovnog suda na kome mu je sedište. Za Beograd u imeniku su 58 javnih beležnika.
  • Javnog izvršitelja bira poverilac, a ne dužnik. Za područje Višeg suda u Beogradu i Privrednog suda u Beogradu u imeniku su 69 javnih izvršitelja.

Poslednja provera:

Advokati u Beogradu

Kako je sastavljen ovaj spisak

Advokati su poređani azbučno po prezimenu. Nema ocena, rangiranja ni plaćenih pozicija. Podaci su preuzeti iz javnog imenika advokatske komore.

Advokati u Beogradu od A do ŽU Beogradu u imeniku: 6.007 advokata, 58 javnih beležnika i 69 javnih izvršitelja. Po prvom slovu prezimena: A 172, B 369, C 78, Č 75, Ć 57, D 224, Dž 15, Đ 192, E 18, F 44, G 194, H 31, I 127, J 365, K 395, L 190, Lj 13, M 783, N 208, Nj 1, O 83, P 545, R 337, S 559, Š 120, T 242, U 24, V 370, Z 79, Ž 97. Ukupno 6.007 advokata.6.007advokata61stranica imenika100advokata po strani*A: 172 advokataA172B: 369 advokataB369C: 78 advokataC78Č: 75 advokataČ75Ć: 57 advokataĆ57D: 224 advokataD224Dž: 15 advokataDž15Đ: 192 advokataĐ192E: 18 advokataE18F: 44 advokataF44G: 194 advokataG194H: 31 advokatH31I: 127 advokataI127J: 365 advokataJ365K: 395 advokataK395L: 190 advokataL190Lj: 13 advokataLj13M: 783 advokataM783N: 208 advokataN208Nj: 1 advokatNj1O: 83 advokataO83P: 545 advokataP545R: 337 advokataR337S: 559 advokataS559Š: 120 advokataŠ120T: 242 advokataT242U: 24 advokataU24V: 370 advokataV370Z: 79 advokataZ79Ž: 97 advokataŽ97* Poslednja stranica ima 7 advokata.
Broj advokata po početnom slovu prezimena. Izaberite slovo da otvorite početak tog dela imenika.

Imenik ažuriran: Podaci su preuzeti iz javnih spiskova Advokatske komore Beograda. Opština je prikazana gde je utvrđena iz adrese; nisu svim kancelarijama potvrđeni kućni brojevi. Pozivni 011 dodat brojevima bez pozivnog posebno je označen uz kontakt.

Sudovi u Beogradu

Ako vodite postupak u ovom mestu, ovo su sudovi pred kojima se on vodi.

Koji osnovni sud je nadležan za koju beogradsku opštinuPrvi osnovni sud u Beogradu: Stari grad, Vračar, Savski venac, Palilula, Zvezdara. Drugi osnovni sud: Čukarica, Rakovica, Voždovac, Grocka. Treći osnovni sud: Novi Beograd, Zemun, Surčin. Osnovni sud u Mladenovcu: Mladenovac, Sopot, Barajevo. Osnovni sud u Lazarevcu: Lazarevac. Osnovni sud u Obrenovcu: Obrenovac. Od 1. marta 2027. Zemun i Surčin prelaze Četvrtom osnovnom sudu u Beogradu.Prvi osnovni sud u BeograduStari gradVračarSavski venacPalilulaZvezdaraDrugi osnovni sud u BeograduČukaricaRakovicaVoždovacGrockaTreći osnovni sud u BeograduNovi BeogradZemunSurčinOsnovni sud u MladenovcuMladenovacSopotBarajevoOsnovni sud u LazarevcuLazarevacOsnovni sud u ObrenovcuObrenovacČetvrti osnovni sud u Beogradupočinje sa radom 1. marta 2027, preuzima:ZemunSurčin
Šema nadležnosti, nije geografska karta. Izvor: Zakon o sedištima i područjima sudova i javnih tužilaštava. Svi sudovi i opštine.
Sudovi nadležni za Beograd.
SudŠta se tu rešava
Osnovni sudovi u Beograduprvi stepen za većinu sporova: razvod, dug, nasledstvo, otkaz, izvršenje i ostavina. Koji je nadležan, zavisi od opštine: Prvi, Drugi i Treći osnovni sud u Beogradu i osnovni sudovi u Mladenovcu, Lazarevcu i Obrenovcu. Četvrti osnovni sud počinje da radi 1. marta 2027.
Viši sud u Beograduprvi stepen za teža krivična dela, očinstvo, mobing i sporove veće vrednosti; žalbe u sporovima male vrednosti, na rešenja osnovnog suda i za lakša krivična dela
Apelacioni sud u Beogradužalbe na presude osnovnog suda u parnici i na odluke višeg suda
Privredni sud u Beogradusporovi između firmi, stečaj i privredni prestupi

Osnov: čl. 24, 25, 26. i 27. Zakona o uređenju sudova. Pun spisak sudova i opština koje pokrivaju.

Kako su osnovni sudovi radili u 2025?

Parnični predmeti u 2025. Poslednja kolona je naš proračun: nerešeno podeljeno sa rešenim, puta 12 meseci.
Osnovni sudPrimljenoRešenoNerešeno na kraju 2025.Meseci za zaostatak
Prvi osnovni sud u Beogradu14.37115.02620.95916,7
Osnovni sud u Mladenovcu8661.5371.0398,1
Osnovni sud u Lazarevcu6428895317,2
Osnovni sud u Obrenovcu6307301.35222,2
Drugi osnovni sud u Beogradu4.9673.8516.14019,1
Treći osnovni sud u Beogradu9.20816.03817.94513,4

Prosek svih osnovnih sudova je oko 11,6 meseci.

Privredni sud u Beogradu je u 2025. primio 6.094 privrednih sporova i rešio 5.701. Ako nastavi istim tempom, sudu bi trebalo oko 9,3 meseci da reši zaostatak. To je sporije od proseka svih privrednih sudova, oko 8,4 meseci. Prekršajni sud u Beogradu je u 2025. primio 74.012 predmeta o prekršajima i rešio 78.830. Ako nastavi istim tempom, sudu bi trebalo oko 10,0 meseci da reši zaostatak. To je sporije od proseka svih prekršajnih sudova, oko 7,6 meseci. Uporedite sa drugim sudovima: privredni sudovi i prekršajni sudovi.

Meseci za zaostatak su naš proračun iz podataka izveštaja, a ne zvanični pokazatelj. Trajanje pojedinačnog spora zavisi i od predmeta. Izvor: Godišnji izveštaj o radu sudova za 2025, Vrhovni sud. Poređenje svih sudova: brzina osnovnih sudova.

Javni beležnici (notari) u Beogradu

Za područje osnovnih sudova u Beogradu, uključujući Mladenovac, Lazarevac i Obrenovac, u imeniku Javnobeležničke komore Srbije su 58 javnih beležnika. Spisak je azbučan po prezimenu, bez ocena i rangiranja.

Javni beležnik sastavlja i overava isprave, potvrđuje ugovore i vodi ostavinu kada mu sud poveri predmet. Nadležan je za područje osnovnog suda na kome mu je sedište. Ugovor o kupovini stana ili druge nepokretnosti potvrđuje beležnik sa područja na kome se nepokretnost nalazi. Osnov: čl. 4. i 17. Zakona o javnom beležništvu i čl. 4. Zakona o prometu nepokretnosti. Koliko košta beležnik · svi beležnici za ovo područje u imeniku javnih beležnika.

Prikaži spisak: 58 javnih beležnika

Izvor: imenik Javnobeležničke komore Srbije, preuzeto 03.10.2026. Kontakti i radno vreme su preneti iz imenika i nisu posebno proveravani; radno vreme preuzeto 28.10.2026.

Javni izvršitelji u Beogradu

Za područje Višeg suda u Beogradu i Privrednog suda u Beogradu, u imeniku Komore javnih izvršitelja su 69 javnih izvršitelja. Spisak je azbučan po prezimenu, bez ocena i rangiranja.

Javnog izvršitelja imenuje ministar za područje višeg i privrednog suda. Izvršitelja bira poverilac: u predlogu za izvršenje naznačava izvršitelja nadležnog za to područje. Ako ste dužnik, izvršitelja ne birate, ali se možete žaliti ako izvršitelj nije mesno nadležan. Osnov: čl. 63, 68. i 471. ZIO. Koliko košta izvršitelj · šta da radite kada vam stigne rešenje o izvršenju.

Prikaži spisak: 69 javnih izvršitelja

Izvor: imenik Komore javnih izvršitelja, preuzeto 03.10.2026. Zamenici i izvršitelji kojima je prestala delatnost nisu navedeni.

Česte situacije u Beogradu

Kako da izaberete advokata i šta da ponesete na prvi razgovor: vodič za izbor advokata.

Šta još treba da proverite?

Izvor: Advokatska komora Beograda, Javnobeležnička komora Srbije, Komora javnih izvršitelja  |  Poslednja provera:

AI pretraga sajta

Pronađite vodiče, postupke i advokate na sajtu.

Pretraga pronalazi sadržaj sajta. Ne unosite lične podatke.

    Otvori celu stranicu pretrage →